Vegyünk egy 1:1 elektrolitot ( és ), az ionok átmérője Å m, a koncentráció M=1 mol/dm, a hőmérséklet K, a dielektromos állandó .
A szimuláció bemeneti paramétere az elektródtöltés, ez legyen C/m.
Eredményeinket gyakran redukált egységekben adjuk meg. PL. a töltést nem Coulombban, hanem -ben, ez elemi töltésben mérjük, a hosszúságot méter helyett ionátmérőben (). A potenciált ekkor megadhatjuk egységben. Egy elemi töltés energiája a potenciáltérben , ez energia dimenziójú mennyiség. Dimenzió nélküli mennyiséget kapunk, ha ezt -hez viszonyítjuk.
A felületi töltéssűrűséget (töltés/felület) C/m-ben mérjük, a redukált töltéssűrűséget pedig így kapjuk: . A fenti -0.1 C/m redukált egységben
A sűrűség SI mértékegysége db/m, a redukált sűrűség . Látszik, hogy ez a térfogatú kockában lévő részecskék száma. Ez akkor lenne egy, ha a részecskék köbös rácsban egymást érintve helyezkednének el. Ennél valójában a redukált sűrűség lehe nagyobb, mert a pakolás lehet ennék szorosabb, még folyadék fázisban is. Ebben az esetben azonban, mivel az oldószermolekulákat nem kezeljük explicite, a sűrűség csak az ionok parciális sűrűsége. Ez egy kis mennyiség (gáz jellegű): .
Ezután nézzük az eredményeket. A szimuláció az adott -hoz megadja a potenciált, az adott rendszerre ez egzakt eredménynek tekinthető. Ez az érték , ami -0.0568 V-nak felel meg. A GC (annak Stern-féle kiterjesztése) elmélet esetében választhatunk, hogy a szimuláció által adott elektródpotenciált, vagy az elektródtöltést használjuk független változóként. A két esetben különböző eredményeket kapunk. A sűrűségprofilok a következő ábrán láthatók:
A potenciálprofilok (amik a sűrűségprofilból kétszeres integrálással állnak elő) viszont nem rosszak, ahogy a következő ábra mutatja:
Ha ugyanezeket a számításokat végigcsinánánk kisebb koncentrációra (mondjuk, 0.1 M-ra), jobb egyezést tapasztalnánk a GC elmélet és a szimulációk között. Mindezekről bővebben lehet olvasni a következő cikkben: Boda D, Fawcett WR, Henderson D, Sokolowski S: Monte Carlo, density functional theory, and Poisson-Boltzmann theory study of the structure of an electrolyte near an electrode, JOURNAL OF CHEMICAL PHYSICS, 116 (16): 7170-7176, 2002.